Запис на прийом
м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 20
Одним з найбільш небезпечних тварин Індонезії вважається варан - комодський варан. Цей підвид живе на острові Комодо і прилеглих островах в Тихому океані. Небезпека його полягає не в хижості і розмірах, хоча вони і можуть досягати трьох метрів в довжину і завжди полюють на жертв ще крупніше себе, а в укусі.
Різні замітки   3668 05 мая, 2018

Отруйний укус варана

Як показали проведені в Індонезії дослідження, небезпека варана полягає не тільки в гостроті його зубів, але і в його укусі. Все тому, що це ссавець абсолютно не дотримується гігієну ротової порожнини. Його зуби і ясна завжди зіпсовані і просто кишать різними видами бактерій, в тому числі і вельми небезпечними.

Тут звичайно можна відзначити якийсь симбіоз - варан дозволяє бактеріям жити і розмножуватися у себе в роті, а ті в свою чергу допомагають йому швидко розправитися зі своєю жертвою. Навіть ті, кому вдалося врятуватися, незабаром загинуть від отруйних укусів.

Дивно те, що всередині своєї популяції варани можуть обмінюватися наборами бактерій один з одним, так би мовити ділитися досвідом.

Дослідження слини варана

Результати досліджень слини комодского варана показали, що в ній міститься близько 60 видів бактерій, 95% яких є вкрай небезпечними для життя людини. Одна з бактерій зветься Pastuerella multocida, і здатна вбити миша протягом декількох хвилин при внутрішньовенному уколі.

У клініці «Такімед» ми даємо бій всім вірусом і бактеріям ротової порожнини людини і стежимо за гігієною наших пацієнтів. Записуйтеся на консультації і будьте впевнені, що ваші зуби під надійним захистом.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ