Запис на прийом
м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 20
У Середньовіччі церква стояла на чолі уряду, і медицина перебувала під найсуворішим її контролем. Знати про лікування зубів, володіти техніками їх видалення вважалося негідним заняттям для лікаря. Тому стоматологами ставали люди далекі від медицини - кати, ремісники, цирульники.
Різні замітки   2547 27 августа, 2018

Розвивати знання в цій галузі не доводилося, тому найчастіше зуби відразу виривали.

Безглузді забобони

У минулі часи людські забобони були досить дивними. Так, більшість європейського населення вважали, що карієс та інші ушкодження зубів викликає зубний хробак. А якщо зуби болять, значить, людина згрішила і ця біль послана йому понад дати на викуп.

Дивно те, що подібні переконання стали причиною масового виривання зубів у молодих людей. А в якості наркозу використовувалося не що інше, як алкоголь. Найчастіше такі «операції» проводилися публічно під час ярмарків, а також в перукарнях або лазнях.

Середньовічне протезування

Через те, що більшість населення виривало собі зуби при найменших ознаках захворювання, почало розвиватися протезування. Звичайно, популярної дана послуга не була, так як дозволити її собі могли лише заможні вельможі.
В якості основного матеріалу використовувалася слонова кістка або дорогоцінні метали. В основному вони несли косметичну функцію і були зовсім незручними.

Лікування зубів

Все ж окремі спроби лікувати зуби робилися ще з 15 століття. Вони не були масовими, тому на сучасну медицину особливого впливу не мали. Так, один з професорів Болонського університету свердлив зуб, припікали пульпу і пломбувати оброблену порожнину золотом. Для припікання часто використовувалася сірчана кислота або масло.

Таким чином, тільки багата частина населення дозволяла собі лікування і пломби. Долею простих людей були зубодер.

У нашій клініці лікування може дозволити собі кожен. Ми зібрали команду досвідчених стоматологів, і надаємо весь спектр терапевтичного лікування зубів. Запишись на прийом в «Такімед» і будь упевнений в здоров'я своєї ротової порожнини.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ