
Протезування в стародавній Японії
Звичайно, таке твердження може викликати певну недовіру до зубного лікуванню в Японії тих часів. Але якщо розібратися в питанні, виявляється, що рівень застосовуваних методик і якість проведених операцій було на порядок вище, ніж в Європі.
Виготовлення протезів почалося після оприлюднення розробок П'єра Фошара в ХVIII столітті. Але в Японії про протезування стало відомо на 150 років раніше, тобто в ХVI столітті. Цікавим є той факт, що штифти для протезів виготовляли з дерева. Як даний матеріал міг контактувати з м'якими тканинами ротової порожнини уявити складно, однак стоматологи Старого Світу вважали його найбільш безпечним і відповідним. У будь-якому випадку, результати робіт японських лікарів були досить непоганими.
Якими були дерев'яні протези
Виробництво протезів вважалося ювелірної роботою, і виконували їх як поштучно, так і для цілої щелепи. Дерев'яний штифт закріплювали в кореневому каналі видаленого зуба. Так як робота вимагала точності, японські стоматологи робили зліпки з воску, щоб забезпечити максимальне прилягання дерев'яної конструкції до ясен.
Штучні зуби робили з мармуру або кісток тварин. Їх кріпили на дерев'яні штифти, попередньо покриті лаком для продовження терміну служби. Найдивовижніше те, що такі конструкції відновлювали жувальну функцію у своїх володарів.
Як відомо, стоматологічна галузь в Японії завжди перебувала під контролем органів державної влади, тож серед лікарів споконвіку спостерігалася жвава конкуренція. Найбільш талановиті фахівці приймалися на службу до двору імператора.
У стоматології Такімед теж трудяться талановиті і досвідчені стоматологи, які виконають протезування швидко і якісно. Телефонуйте нам за вказаною на сайті телефону і записуйтеся на прийом.
- Зуби мудрості: спростування міфів
- Міфи про імплантацію зубів
- Відбілювання зубів. За та проти
- Перша зубна паста. Якою вона була