Запис на прийом
м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 20
Багато хто вважає, що протезування прийшло в Європу в 18 столітті, і подібні операції раніше не проводилися. Однак це не так. Стоматологи з Японії стали першими, хто освоїв цю методику і почав успішне її застосування.
Різні замітки   2530 05 сентября, 2018

Протезування в стародавній Японії

Звичайно, таке твердження може викликати певну недовіру до зубного лікуванню в Японії тих часів. Але якщо розібратися в питанні, виявляється, що рівень застосовуваних методик і якість проведених операцій було на порядок вище, ніж в Європі.

Виготовлення протезів почалося після оприлюднення розробок П'єра Фошара в ХVIII столітті. Але в Японії про протезування стало відомо на 150 років раніше, тобто в ХVI столітті. Цікавим є той факт, що штифти для протезів виготовляли з дерева. Як даний матеріал міг контактувати з м'якими тканинами ротової порожнини уявити складно, однак стоматологи Старого Світу вважали його найбільш безпечним і відповідним. У будь-якому випадку, результати робіт японських лікарів були досить непоганими.

Якими були дерев'яні протези

Виробництво протезів вважалося ювелірної роботою, і виконували їх як поштучно, так і для цілої щелепи. Дерев'яний штифт закріплювали в кореневому каналі видаленого зуба. Так як робота вимагала точності, японські стоматологи робили зліпки з воску, щоб забезпечити максимальне прилягання дерев'яної конструкції до ясен.

Штучні зуби робили з мармуру або кісток тварин. Їх кріпили на дерев'яні штифти, попередньо покриті лаком для продовження терміну служби. Найдивовижніше те, що такі конструкції відновлювали жувальну функцію у своїх володарів.

Як відомо, стоматологічна галузь в Японії завжди перебувала під контролем органів державної влади, тож серед лікарів споконвіку спостерігалася жвава конкуренція. Найбільш талановиті фахівці приймалися на службу до двору імператора.

У стоматології Такімед теж трудяться талановиті і досвідчені стоматологи, які виконають протезування швидко і якісно. Телефонуйте нам за вказаною на сайті телефону і записуйтеся на прийом.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ