Запис на прийом
м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 20
Науці відомо, що з давніх часів люди розуміли, що здоров'я зубів безпосередньо залежить від якості догляду за ними. Тому вже тоді починалася розробка зубних паст і зубних щіток. Рецепти, які дійшли до нас, здаються вельми оригінальними.
Різні замітки   2695 15 сентября, 2018

Зубні пасти нинішнього покоління

Зараз промисловість виробляє величезну кількість зубних паст, що відрізняються за своїм призначенням і складом. Кожен виробник намагається включити в них якісь нові інгредієнти, які зробили б процедуру щоденного чищення зубів ще більш ефективною.

Однак рецепт більшості класичних засобів для чищення ідентичний і мало відрізняється один від одного. У складі традиційної пасти обов'язково міститься фтор і кремній. Але в стародавні часи цих компонентів ще не було, а значить, і використовувати їх не могли. Що ж являла собою зубна паста сотні років назад?

Зубна паста з минулого

При розкопках в Стародавньому Єгипті археологами були знайдені перші записи про виготовлення «зубної пасти». Населення цього великого раніше держави готувало цей засіб гігієни з яєчної шкаралупи, товчених листя ладану, мірри, винограду. Особливим інгредієнтом були спалені бичачі нутрощі.

У народу Стародавньої Індії був інший рецепт. Основними компонентами для миючого засобу був попіл після спалення рогів і копит тварин. Їм покривали поверхню зубів, а потім спеціальним скребком счищали наліт.

Такі «зубні пасти» хоч і продовжували зубам життя, але нещадно шкодили емалі. Склад їх включав велику кількість абразивних частинок і порошків. Тому зубні пасти, які виробляються сьогодні, є більш безпечними для емалі і ефективними для боротьби з нальотом.

Якщо ви хочете бути впевненими у своїй посмішці і здоров'я зубів, не відкладайте візити до стоматолога на потім. У клініці «Такімед» працюють досвідчені лікарі, які нададуть весь спектр послуг на високій якості і за доступну ціну.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ