Записатися до лікаря
м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 20

Всі види лікування зубів

Багато хто вдається до стоматологічних послугах вже при нестерпного болю в силу того, що багато з давніх часів звикли до того, що стоматологія - це боляче, у більшості наших співвітчизників лікування зубів асоціюється з жахливим звуком бормашини. На щастя сучасна стоматологія готова розвіяти ваші міфи, сучасні технології це швидке і безболісне лікування зубів.

Карієс – захворювання твердих тканин зуба, в результаті якого на поверхні зуба виникають дефекти у вигляді порожнини. Карієс супроводжується розм'якшенням емалі та дентину.

Стоматологічна клініка TakiMeD пропонує своїм пацієнтам професійну послугу лікування карієсу з використанням сучасних методик новітнього обладнання. Наші фахівці швидко і безболісно виконують всі процедури лікування за доступними цінами, тому відкладати візит до стоматолога, щонайменше, не виправдане. Необхідно пам'ятати, що ігнорування елементарних правил догляду за порожниною рота, а також несвоєчасне лікування спричиняє захворювання не тільки зубів, але ще і ясен, і зубних нервів.

Пульпіт - запалення нерва знаходиться в зубі. Причиною виникнення пульпіту є запалення м'яких тканин зуба.

Симптоми пульпіту

Основним симптомом пульпіту є пульсуюча зубний біль, особливо посилюється ночами. При локалізації болю має місце гострий вогнищевий пульпіт. При дифузному пульпіті біль може охоплювати не тільки каріозний зуб, але і щелепу і ту область голови, де знаходиться уражений зуб. Унаслідок поширення болю хворим нерідко буває складно вказати на її головне джерело, але виявити його можна і самостійно, якщо конкретний зуб реагує на холодне, гаряче і інші подразники. Характерно те, що при усуненні подразників біль при пульпіті не вщухає. Ніякі анальгетики і народні засоби не допоможуть, так як лікування пульпіту проводиться тільки в стоматологічній клініці. Симптоми пульпіту схожі з іншими запальними процесами (зокрема, з невралгією трійчастого нерва), тому правильний діагноз може поставити тільки лікар.

Пульпіт може протікати в гострій або хронічній формі. Симптоми гострого пульпіту ми вже описали, прояви же хронічного пульпіту не так яскраво виражені. У цьому випадку з'являється чутливість на гаряче і холодне, пацієнт скаржиться на гнильний запах з рота, а при відвідуванні лікаря нерідко діагностується розростання тканини пульпи. Небезпека хронічного пульпіту в тому, що він може перейти в періодонтит. При хронічному пульпіті також бувають загострення: з'являється нападоподібний зубний біль, що підсилюється під дією термічних подразників. Однак при хронічному гангренозний пульпіті, як і при гострому гнійному пульпіті, зуб реагує тільки на гаряче, а холодне, навпаки, сприяє ослабленню болю.

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту, виконане на ранніх стадіях, дозволяє зберегти нерв, необхідний для нормальної життєдіяльності та харчування зуба, тому негайне звернення до лікаря обов'язково. У цьому випадку лікування пульпіту включає в себе вплив на запалену пульпу спеціальними кальцийсодержащими препаратами (біологічний метод). На більш пізній стадії вже виконується часткове видалення верхньої частини пульпи (вітальна ампутація) і призначення протизапальних препаратів. У більшості випадків лікарям доводиться вдаватися до більш радикальних заходів через несвоєчасне звернення пацієнтів. Лікування пульпіту при явних ознаках гострого запалення - це накладення мишьякосодержащіе паст (девітальная ампутація) або повне видалення нерва (девітальная викорінення) з подальшим ендодонтичним лікуванням.

Періодонтит-запальне захворювання кісткової тканини, що супроводжується ураженням пульпи і інфікуванням кореневих каналів.

Періодонтит може розвинутися в будь-якому віці: у дітей, наприклад, виявляється запалення кореневої оболонки як постійних, так і тимчасових зубів. За походженням періодонтит класифікується на інфекційний, травматичний і медикаментозний. Інфекційний періодонтит розвивається на тлі поширення інфекції через невилікуваних зубів або пульпіту, яка проникає вперіодонт через канал зуба і викликає запалення. Неправильне лікування пульпіту може спровокувати медикаментозний пульпіт, що розвивається через попадання в канал зуба сильнодіючих засобів (наприклад, мишьякосодержащіе паст). Медикаментозне запалення виникає і як наслідок алергічних реакцій на різні препарати. Травматичний періодонтит може з'явитися як після одноразового механічного впливу (хворобливого надкусиванія горіха або іншої твердої їжі), так і з-за постійно впливають травмуючих чинників - неправильно встановлених пломб або коронок, звички перекушувати нитку зубами або гризти олівець.

Лікування періодонтиту

У більшості випадків лікування періодонтиту обмежується терапевтичними методами, що дозволяють зберегти зуб. Лікування періодонтиту включає в себе видалення з кореневого каналу запаленої пульпи, очищення каналів і їх пломбування, а також антисептичну лікування навколокореневих тканин для зняття запалення. При гострому періодонтит порожнину зуба залишають відкритою для природного відтоку рідини із запалених тканин і після стихання процесу приступають до основних лікувальних заходів. У зуб на кілька днів закладається протизапальну і протимікробну ліки, і якщо під час повторних відвідувань стоматолога спостерігається явне поліпшення, то на зуб ставиться постійна пломба. Лікування періодонтиту може виявитися і досить тривалим, коли доведеться відвідувати стоматолога кілька разів для закладання в зуб ліків. Після пломбування каналів можливі больові відчуття, але якщо вони не посилюються і поступово затихають, то приводу для занепокоєння немає. У тому випадку, якщо періодонтит розвивається в навколокореневих тканинах зуба під коронкою, то виконується резекція верхівки кореня, в процесі якої видаляється верхня частина кореня зуба і усувається сам вогнище запалення.